خرید بک لینک
 • تولیدی کیف
 • تولیدی کیف
 • ابزار وبلاگ
 • ساخت وبلاگ
 • ساخت وبلاگ
 • ساخت وبلاگ
 • ساخت وبلاگ
 • ساخت وبلاگ
 • باز کردن شبکه سه
 • انجام پروژه آماری spss
 • طراحی وب سایت
 • ترمووود
 • دکوراسیون داخلی
 • قطع شدن کانال 3 ورزش هنگام پخش فوتبال
 • فرکانس شبکه های استانی در ماهواره اینتل ست
 • کاغذ دیواری
 • حفاظ شاخ گوزنی
 • کاغذ دیواری سه بعدی
 • کاغذ دیواری
 • قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران
 • استخدام فرزندان ایثارگران
 • محاسبه حکم ۱۳۹۶ فرهنگیان
 • پاداش پایان‌ خدمت بازنشستگان
 • بک لینک
 • بک لینک
 • بک لینک
 • دانلود کتاب
 • دانلود حل المسائل
 • دانلود کتاب | دانلود حل المسائل
 • دانلود کتاب | دانلود حل المسائل
 • فروش بک لینک
 • فروش بک لینک
 • کاغذ دیواری سه بعدی
 • تور عتبات
 • بازسازی ساختمان
 • هزینه عمل اسلیو معده

  تصویر ثابت

 • بانک مقاله و کتاب

  علائمی در نوزاد که ممکن است شما را بترساند

  سه‌شنبه 11 خرداد 1395 ساعت 18:27
  کتاب‌های زیادی درباره‌ی بارداری و زایمان خوانده‌اید. کلاس‌های مختلف رفته‌اید. حالا نوزاد شما متولدشده است. چقدر درباره‌ی او می‌دانید؟

  10 مورد عجیب اما عادی در نوزادان تازه متولد شده
  Cradle Cap یا درماتیت سبوره نوزادی

  درماتیت سبوره یک بیماری پوستی شایع در نوزادان است. علت اصلی پیدایش این مشکل مشخص نیست. عارضه به شکل لکه‌هایی زردرنگ و چرب روی سر و گاه صورت نوزاد نمودار می‌شود. اما باید بدانید این لکه‌ها پس از چند ماه خودشان از بین می‌روند. می‌توانید دو یا سه بار در هفته روی آن‌ها روغن بچه بمالید تا سریع‌تر رفع شوند.

  زمان رفتن نزد پزشک: خوشبختانه این بیماری زیاد جای نگرانی ندارد و تنها چند دانه‌ی ساده است. اگر متوجه شدید شرایط نوزاد در حال بدتر شدن است و تکه‌های زردرنگ به پشت سر او در حال گسترش‌اند شاید بهتر باشد با پزشک نوزادتان مشورت کنید.

  مدفوع خیلی زیاد

  شاید استفاده از کلمه‌ی " خیلی زیاد " کمی اغراق باشد. شما تنها مادری نیستید که مجبورید با وجود پوشک مدفوع کودکتان را از روی ملافه‌ها تمیز کنید. مدفوع کودکان بیشتر مایع است و بافت‌هایی شبیه بهدانه‌ی خردل نیز در آن وجود دارد.

  زمان رفتن نزد پزشک: تا زمانی که مدفوع کودک رنگ دارد ( رنج رنگی قهوه‌ای تا سبز و زرد ) و تکه‌های دانه مانند در آن دیده می‌شود اشکالی وجود ندارد. اما اگر در مدفوع نوزاد خود متوجه لکه‌ی خون شدید وقت آن رسیده است که نزد پزشک بروید.

  سینه‌های بزرگ

  هورمون‌هایی که در تمام بارداری شما را اذیت می‌کردند را به یاد می‌آورید؟ خوب مقداری از آن به نوزاد شما هم منتقل‌شده است. متأسفانه یکی از عوارض جانبی نه ماه بودن نوزاد در شکم شما می‌تواند همین بزرگ شدن سینه‌ها باشد. قرار گرفتن نوزاد در معرض هورمون‌های بدن شما سبب رشد بافت سینه شده است و از بین رفتن این هورمون‌ها زمان می‌برد. اما نگران نباشید، چیزی وجود ندارد که بخواهد ذهن شما را درگیر کند، این مشکل خودش برطرف خواهد شد.

  زمان رفتن نزد پزشک: دقت کنید آیا هرگونه قرمزی اطراف سینه‌های نوزاد می‌بینید یا نه. اگر این‌طور است دمای بدن او را اندازه بگیرید. اگر قرمزی با تب همراه بود می‌تواند نشانه‌ای از یک مشکل جدی‌تر باشد و باید کودک خود را نزد پزشک ببرید.

  10 مورد عجیب اما عادی در نوزادان تازه متولد شده

  صداهای عجیب

  اگر انتظار کمی گریه‌ی گاه‌وبیگاه از نوزاد خود داشته‌اید بهتر است دوباره به این موضوع فکر کنید. نوزاد شما ممکن است خروپف کند، ناله کند و خرناس بکشد و هر نوع صداهای عجیب و خنده‌دار دیگری که انتظار آن را نداشته‌اید. همه‌ی این صداهای عجیبی که شما می‌شنوید به علت باریک بودن مسیرهای عبور هوا در مراحل اولیه‌ی زندگی نوزاد تازه متولدشده است. این مسیر باریک باعث می‌شود مخاط در آن گیرکرده و این صداها ایجاد شوند.

  زمان رفتن نزد پزشک: دقت کنید آیا نوزاد با هر بار نفس کشیدن خرخر می‌کند یا نه. اگر این‌طور است شاید مشکل تنفسی داشته باشد.

  عطسه‌های مداوم

  به یاد داشته باشید کودک شما تازه وارد این جهان شده است و ممکن است به بسیاری از چیزهایی که شما در مقابل آن ایمنید حساس باشد. بنابراین اگر کودک شما بیمار نیست اما مرتباً عطسه می‌کند شاید در تلاش است ذرات خارجی را از مسیرهای تنفسی خود دور کند. نگاه کردن به خورشید نیز می‌تواند عامل دیگری برای عطسه باشد. دلایل رایج دیگر عطسه‌های زیاد تلاش کودک برای رهایی از مخاط اضافی و حتی مایع آمنیوتیک از مسیرهای تنفسی است.

  زمان رفتن نزد پزشک: اگر عطسه‌های کودک با صدای خس‌خس همراه است او را برای معاینه نزد پزشک ببرید. ممکن است علت عطسه‌ها آلرژی یا چیزهای دیگری باشد که نیاز به درمان دارند.

  حرکات تشنجی ناگهانی

  حرکات تشنجی رندم و انقباض عضلات می‌تواند در ابتدا برای شما نگران‌کننده به نظر برسد اما همه‌ی این‌ها را بخشی از مراحل رشد کودک بدانید. در ماه‌های اول پس از تولد کودک با تغییرات زیادی مواجه می‌شود که هریک می‌تواند باعث واکنش‌های ناشی از وحشت‌زدگی در کودک شود. شاید این واکنش‌ها رندم بوده و یا اینکه بر اثر صدایی باشند که کودک شنیده است، به‌هرحال این‌ها بعد از سه یا چهار ماه رفع می‌شوند.

  زمان رفتن نزد پزشک: تنها اگر کودک این واکنش‌ها را نشان نداد باید نگران شوید. این یعنی چیزی درست نیست. در این شرایط بهتر است با پزشک مشورت کنید.

  10 مورد عجیب اما عادی در نوزادان تازه متولد شده

  شکل عجیب سر

  زایمان کار سختی است اما باید به یاد داشته باشید شما این کار را تنهایی انجام نداده‌اید. نوزاد برای پایین آمدن از کانال تلاش زیادی می‌کند، درنتیجه ظاهر ملتهب و قرمز او پس از تولد چیز عجیبی نیست. ازآنجایی‌که سر کوچک نوزاد هنوز نرم و قابل‌انعطاف است استخوان لگن شما می‌تواند باعث صاف شدن بخشی از آن شود. حتی اگر این اتفاق زمان زایمان نیفتد ممکن است با زیاد خوابیدن نوزاد به پشت یا پهلو تکه‌ای از سر او صاف شود. اگر متوجه این حالت شدید بهتر است بیشتر نوزاد را در دستان خود نگه‌دارید و زمانی که بیدار است او را دمر بخوابانید.

  زمان رفتن نزد پزشک: اگر تلاش خود را کردید ولی بازهم تکه‌هایی از سر نوزاد صاف بودند بهتر است با پزشک مشورت کنید. شاید لازم باشد نوزاد شما موقتاً از کلاه‌های مخصوص استفاده کند تا شکل سر او درست شود. دقت کنید بیشترین زمان اثرگذاری این کلاه‌ها 4 تا 6 ماهگی است، پس بهتر است برای رفتن نزد پزشک زیاد تعلل نکنید.

  اندام تناسلی متورم

  اگر نوزاد شما به‌تازگی متولدشده است شاید متوجه شوید برخی از اندام‌های او بزرگ‌تر از چیزی است که شما انتظار داشتید. کودک قبل از تولد در شکم شما در معرض هورمون‌ها قرار می‌گیرد. از طرف دیگر این تورم می‌تواند ناشی از مایع اضافه‌ای باشد که در اطراف بیضه‌ها جمع شده است. اما نگران نباشید، این مایع به‌تدریج در طی چند روز از بدن نوزاد دفع خواهد شد.

  زمان رفتن نزد پزشک: اگر این تورم تا چند روز پس از تولد نوزاد برطرف نشد بهتر است نزد پزشک بروید، خصوصاً اگر نوزاد شما پسر است.

  خون در پوشک

  حتی کوچک‌ترین لکه‌های خون در پوشک نوزاد کافی است تا والدین را بترساند. اما همیشه چیز خطرناکی وجود ندارد. دلایل زیادی برای وجود خون در پوشک وجود دارد که اغلب آن‌ها موقت‌اند. اگر نوزاد شما دختر است شاید این خون ناشی از قرارگیری نوزاد در معرض هورمون‌های زیاد در رحم شما بوده است. 

  این حالت شبیه به یک عادت ماهانه‌ی خیلی کوچک است که برای نوزاد دختر بر اثر هورمون استروژن در روزهای زایمان  ایجاد می‌شود. هورمون‌ها به‌سرعت از بدن او خارج خواهند شد. دلیل دیگر می‌تواند حرکت سخت مدفوع در روده‌ها باشد که سبب یک زخم کوچک‌شده است. اگر کودک را ختنه کرده‌اید شاید این خون برای زخمی باشد که در حال ترمیم است.

  زمان رفتن نزد پزشک: باوجودی که این وضعیت اغلب عادی است اما بهتر است احتمالات را کنار گذاشته و با پزشک مشورتی کنید.

  چپ بودن چشم‌ها

  در ابتدا انتظار ضعیف بودن چشم‌های نوزاد را باید داشته باشید. کودک شما در تلاش است با توانایی‌هایی که به‌تازگی متوجه آن شده است کار کند، مانند حس بینایی. زمان می‌برد تا بتواند کودک ماهیچه‌های چشم خود را کنترل کند و از تکنیک‌های تمرکز استفاده کند.

  زمان رفتن نزد پزشک: اگر پس از گذشت شش ماه هنوز هم کودک شما چشم‌هایش چپ به نظر می‌رسید و نمی‌توانست آن را کنترل کند شاید مشکلی وجود داشته باشد. اگر چشم‌های کودک در دو جهت متفاوت حرکت می‌کند شاید چشم‌های او لوچ است. اگر تنها یک چشم اشتباه حرکت می‌کند شاید مشکل تنبلی چشم و یا آمبلوپی باشد.

  از این روستای شگفت انگیز هم دیدن کنید!

  سه‌شنبه 11 خرداد 1395 ساعت 18:27
   اگر د‌‌‌‌‌‌‌ل تان کشف تازه می‌طلبد‌‌‌‌‌‌‌ و افراد‌‌‌‌‌‌‌ جد‌‌‌‌‌‌‌ید‌‌‌‌‌‌‌، عرصه برایتان مهیاست که بار سفر ببند‌‌‌‌‌‌‌ید‌‌‌‌‌‌‌ . ما شما را با یک محل شگفت انگیز آشنا می‌کنیم؛ ماخونیک.

  ماخونیک روستایی است د‌‌‌‌‌‌‌ر بخش مرکزی شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی ،  این روستا جزو روستاهای شگفت‌انگیز جهان به حساب می‌آید‌‌‌‌‌‌‌. تا سال 1390 این روستا د‌‌‌‌‌‌‌ارای 739 نفر ساکن بود‌‌‌‌‌‌‌ه است. 

  روستای ماخونیک یکی از هفت روستای شگفت‌انگیز جهان است و به لحاظ شهرت آن به شهر «لی‌لی‌پوت‌ها» جذابیت‌های حیرت‌انگیزی د‌‌‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌‌‌‌. از روستای ماخونیک تا افغانستان نیم ساعت فاصله است و مرد‌‌‌‌‌‌‌م ماخونیک اصالتا افغان هستند‌‌‌‌‌‌ که د‌‌‌‌‌‌‌ر چند‌‌‌‌‌‌‌ قرن پیش از افغانستان کوچ ‌‌‌‌‌‌‌ و ماخونیک را برای زند‌‌‌‌‌‌‌گی انتخاب کرد‌‌‌‌‌‌‌ه اند‌‌‌‌‌‌‌ . 

  از روستاهای شگفت‌انگیز هم دیدن کنید!
  د‌‌‌‌‌‌‌ر برخی اسناد‌‌‌‌‌‌‌ قد‌‌‌‌‌‌‌یمی‌که تاریخ نگارش آنها به ۳۰۰ سال قبل می‌رسد‌‌‌‌‌‌‌، نام روستا ماد‌‌‌‌‌‌‌خنیک ذکر شد‌‌‌‌‌‌‌ه‌است. گفته می‌شود‌‌‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌‌‌ر گذشته عد‌‌‌‌‌‌‌ه‌ای مأموران د‌‌‌‌‌‌‌ولتی به این روستا آمد‌‌‌‌‌‌‌ه و اهالی به گرمی‌از آن‌ها استقبال نکرد‌‌‌‌‌‌‌ه‌اند‌‌‌‌‌‌‌ و با آن‌ها برخورد‌‌‌‌‌‌‌ سرد‌‌‌‌‌‌‌ی د‌‌‌‌‌‌‌اشته‌اند‌‌‌‌‌‌‌ و آن‌ها این نام را برای روستا انتخاب کرد‌‌‌‌‌‌‌ه‌اند‌‌‌‌‌‌‌.

  برخی می‌گویند‌‌‌‌‌‌‌ به د‌‌‌‌‌‌‌لیل وجود‌‌‌‌‌‌‌ شکافی د‌‌‌‌‌‌‌ر کوه نزد‌‌‌‌‌‌‌یک روستا به آنجا ماد‌‌‌‌‌‌‌ه ماخونیک گفته می‌شد‌‌‌‌‌‌‌ه که به مرور زمان به ماخونیک تغییر نام یافته‌است .

  از شواهد‌‌‌‌‌‌‌ چنین بر می‌آید‌‌‌‌‌‌‌ که ساکنان روستا د‌‌‌‌‌‌‌ر ابتد‌‌‌‌‌‌‌ا د‌‌‌‌‌‌‌امد‌‌‌‌‌‌‌ار و کوچ‌نشین بود‌‌‌‌‌‌‌ه‌اند‌‌‌‌‌‌‌ و د‌‌‌‌‌‌‌ر د‌‌‌‌‌‌‌وره‌های بعد‌‌‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌‌‌ر منطقه ماخونیک و به ویژه د‌‌‌‌‌‌‌ر روستای ماخونیک سکونت گزید‌‌‌‌‌‌‌ه‌اند‌‌‌‌‌‌‌، وجود‌‌‌‌‌‌‌ سنگ‌نگاره‌ای د‌‌‌‌‌‌‌ر نزد‌‌‌‌‌‌‌یکی قنات ماخونیک که نقش‌های چوپانی و بسیار قد‌‌‌‌‌‌‌یمی روی آن نقش بسته نیز گواهی بر قد‌‌‌‌‌‌‌مت سکونت د‌‌‌‌‌‌‌ر ماخونیک است.

  از آثار تاریخی ماخونیک می‌توان به سنگ سیاه ماخونیک، بنای برج و قلعه، برج گل انجیر، منزل سرگرد‌‌‌‌‌‌‌ونی و ناد‌‌‌‌‌‌‌ر مرد‌‌‌‌‌‌‌ه اشاره کرد‌‌‌‌‌‌‌.

  از روستاهای شگفت‌انگیز هم دیدن کنید!
  اگر چه بیشتر اهالی این روستا د‌‌‌‌‌‌‌ارای قد‌‌‌‌‌‌‌ متوسط و غالبا کوتاهی هستند‌‌‌‌‌‌‌ ولی افراد‌‌‌‌‌‌‌ قد‌‌‌‌‌‌‌ بلند‌‌‌‌‌‌‌ نیز بین آنها زند‌‌‌‌‌‌‌گی می‌کنند‌‌‌‌‌‌‌ به نظر می‌رسد‌‌‌‌‌‌‌ به د‌‌‌‌‌‌‌لیل اینکه د‌‌‌‌‌‌‌رب خانه‌های اهالی این روستا بسیار کوتاه و باریک است   این‌گونه تصور شد‌‌‌‌‌‌‌ه که مرد‌‌‌‌‌‌‌م این روستا قد‌‌‌‌‌‌‌ کوتاه هستند‌‌‌‌‌‌‌ .

  یکی از عمد‌‌‌‌‌‌‌ه نشانه‌های فرهنگی روستای ماخونیک مسکن است و بافت مسکونی روستا د‌‌‌‌‌‌‌ر د‌‌‌‌‌‌‌امنه تپه و خانه‌ها به‌طور فشرد‌‌‌‌‌‌‌ه ‌به ‌هم و د‌‌‌‌‌‌‌ر گود‌‌‌‌‌‌‌ی زمین ساخته شد‌‌‌‌‌‌‌ه‌اند‌‌‌‌‌‌‌. کف خانه حد‌‌‌‌‌‌‌ود‌‌‌‌‌‌‌ یک متر از سطح زمین پایین‌تر است و د‌‌‌‌‌‌‌ارای یک د‌‌‌‌‌‌‌رب کوتاه چوبی است.

  برای رفتن به د‌‌‌‌‌‌‌اخل خانه باید‌‌‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌‌‌ولا شد‌‌‌‌‌‌‌ه و به زحمت خود‌‌‌‌‌‌‌ را د‌‌‌‌‌‌‌اخل خانه کرد‌‌‌‌‌‌‌. اغلب یکی ،د‌‌‌‌‌‌‌و پله د‌‌‌‌‌‌‌رگاهی را به کف خانه متصل می‌کنند‌‌‌‌‌‌‌. به علت آنکه هوای این ناحیه سرد‌‌‌‌‌‌‌ است، مرد‌‌‌‌‌‌‌م خانه‌ها را کوچک و کم‌ارتفاع می‌ساختند‌‌‌‌‌‌‌ تا گرم شد‌‌‌‌‌‌‌ن خانه راحت تر صورت گیرد‌‌‌‌‌‌‌. 

  ارتفاع خانه‌های آن، حد‌‌‌‌‌‌‌اکثر به 40/1 سانتیمتر می‌رسد‌‌‌‌‌‌‌. این روستا که د‌‌‌‌‌‌‌ر د‌‌‌‌‌‌‌امنه تپه و به نوعی د‌‌‌‌‌‌‌ر گود‌‌‌‌‌‌‌ی زمین قرار گرفته، خانه‌هایی به هم فشرد‌‌‌‌‌‌‌ه د‌‌‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌‌‌‌.

  از روستاهای شگفت‌انگیز هم دیدن کنید!

  هر خانه د‌‌‌‌‌‌‌ارای فضاهایی همچون مخزن  برای نگهد‌‌‌‌‌‌‌اری گند‌‌‌‌‌‌‌م و جو و اجاق گلی برای طبخ غذاست .عمد‌‌‌‌‌‌‌ه مصالح به کار رفته د‌‌‌‌‌‌‌ر مسکن روستا شامل سنگ، چوب و هیزم است. علاوه بر مسکن به جاذبه‌های فرهنگی د‌‌‌‌‌‌‌یگری همچون مراسم عروسی و نامزد‌‌‌‌‌‌‌ی، مراسم ماه رمضان و عید‌‌‌‌‌‌‌ فطر و عید‌‌‌‌‌‌‌ قربان، مراسم باران‌خواهی و همچنین خوراک و غذاهای سنتی و پوشاک محلی این روستا، می‌توان اشاره کرد‌‌‌‌‌‌‌.

  مرد‌‌‌‌‌‌‌م ماخونیک تا ۵۰ سال پیش چای نمی‌نوشید‌‌‌‌‌‌‌ند‌‌‌‌‌‌‌، شکار نمی‌کرد‌‌‌‌‌‌‌ند‌‌‌‌‌‌‌ و اصلا گوشت هم نمی‌خورد‌‌‌‌‌‌‌ند‌‌‌‌‌‌‌ و هنوز سیگار نمی‌کشند‌‌‌‌‌‌.‌ مرد‌‌‌‌‌‌‌م ماخونیک این قبیل کارها را گناه می‌د‌‌‌‌‌‌‌انستند‌‌‌‌‌‌‌، ورود‌‌‌‌‌‌‌ تلویزیون به این روستا به معنای ورود‌‌‌‌‌‌‌ شیطان بود‌‌‌‌‌‌‌ و اهالی تا چند‌‌‌‌‌‌‌ سال پیش به تلویزیون می‌گفتند‌‌‌‌‌‌‌ شیطان. آنها هرگز اجازه نمی‌د‌‌‌‌‌‌‌اد‌‌‌‌‌‌‌ند‌‌‌‌‌‌‌ کود‌‌‌‌‌‌‌کان مقابل تلویزیون بنشینند‌‌‌‌‌‌‌ و جاد‌‌‌‌‌‌‌و شوند‌‌‌‌‌‌‌.د‌‌‌‌‌‌‌ر گذشته اهالی این روستا با انواع غذاها بیگانه بود‌‌‌‌‌‌‌ه اند‌‌‌‌‌‌‌ ولی د‌‌‌‌‌‌‌ر سال‌های اخیر با بهتر شد‌‌‌‌‌‌‌ن اوضاع اقتصاد‌‌‌‌‌‌‌ی جامعه و به قول خود‌‌‌‌‌‌‌شان د‌‌‌‌‌‌‌ریافت یارانه اوضاع اند‌‌‌‌‌‌‌کی بهتر شد‌‌‌‌‌‌‌ه و مرد‌‌‌‌‌‌‌م می‌توانند‌‌‌‌‌‌‌ نان و برنج و گوشت هم بخورند‌‌‌‌‌‌‌.

  د‌‌‌‌‌‌‌ر روستای ماخونیک غیر از د‌‌‌‌‌‌‌رخت عناب د‌‌‌‌‌‌‌رختی د‌‌‌‌‌‌‌یگری کشت نمی‌شود‌‌‌‌‌‌‌. البته د‌‌‌‌‌‌‌ر اطراف این روستا د‌‌‌‌‌‌‌رخت بنه نیز به صورت خود‌‌‌‌‌‌‌ رو وجود‌‌‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌‌‌‌ و بنه همان د‌‌‌‌‌‌‌رختی است که اهالی روستا میوه آن را جمع آوری کرد‌‌‌‌‌‌‌ه و پس از خشک کرد‌‌‌‌‌‌‌ن می‌کوبند‌‌‌‌‌‌‌ و با آرد‌‌‌‌‌‌‌ و شلغم به مصرف غذایی می‌رسانند‌‌‌‌‌‌‌.د‌‌‌‌‌‌‌ر حال حاضر تعد‌‌‌‌‌‌‌اد‌‌‌‌‌‌‌ی از جوانان روستا د‌‌‌‌‌‌‌ر معاد‌‌‌‌‌‌‌ن گرانیت نزد‌‌‌‌‌‌‌یک روستا مشغول به کار شد‌‌‌‌‌‌‌ه اند‌‌‌‌‌‌‌ برای همین اوضاع اقتصاد‌‌‌‌‌‌‌ی و فرهنگی روستا تاحد‌‌‌‌‌‌‌ود‌‌‌‌‌‌‌ی بهتر شد‌‌‌‌‌‌‌ه است .

  از روستاهای شگفت‌انگیز هم دیدن کنید!
  ماخونیک د‌‌‌‌‌‌‌ر ۳۰ سال گذشته هیچ راه ارتباطی ای ند‌‌‌‌‌‌‌اشته ومرد‌‌‌‌‌‌‌مان این روستا د‌‌‌‌‌‌‌ر گذشته با د‌‌‌‌‌‌‌نیای بیرون خود‌‌‌‌‌‌‌ کمتر تعامل د‌‌‌‌‌‌‌اشته اند‌‌‌‌‌‌‌.د‌‌‌‌‌‌‌رگذشته اهالی روستای ماخونیک حمام ند‌‌‌‌‌‌‌اشته و د‌‌‌‌‌‌‌ر خانه‌های علفی روی تخته سنگ‌هایی خود‌‌‌‌‌‌‌ را می‌شستند‌‌‌‌‌‌‌ که د‌‌‌‌‌‌‌ر ۳۰سال گذشته از طرف د‌‌‌‌‌‌‌ولت د‌‌‌‌‌‌‌ر این روستا حمام عمومی‌احد‌‌‌‌‌‌‌اث شد‌‌‌‌‌‌‌ه است.

  از روستاهای شگفت‌انگیز هم دیدن کنید!

  از روستاهای شگفت‌انگیز هم دیدن کنید!

  غذاهایی که کابوس فضانوردان هستند

  سه‌شنبه 11 خرداد 1395 ساعت 18:26
  ویلیام پوگ (William Pogue)، کشف شخصی جالب و کمی ناخوشایند داشته است. این فضانورد که در نوامبر 1973 (آبان 1352) خلبان سومین و آخرین ماموریت سرنشین دار به ایستگاه فضایی «اسکای لب» بود، پدیده ای را تجربه کرد که آن را با عنوان «آروغ خیس» می شناسند. ممکن است خنده تان بگیرد (یا حال تان به هم بخورد)، اما آروغ خیس در فضا جوک نیست. با قرار گرفتن در ایستگه فضایی، شرایط بی وزنی حاکم می شود و در نتیجه غذاها برخلاف شرایط زمینی، به طور خودکار و بر اثر نیروی وزن شان در معده ته نشین نمی شوند. گاز، مایع و جامد مرتبا به زیر دریچه مری (دریچه ماهیچه ای حلقوی شکلی که مری و معده را از هم جدا می کند) ضربه زده و فشار می آورند.

  «ویکی کلوئریس» (Vickie Kloeris)، مدیر سامانه غذایی ایستگاه بین المللی فضایی و نیز مدیر آزمایشگاه سامانه غذاهای فضایی ناسا در مرکز فضایی «جانسون» در هوستون است. او می گوید: «عملکرد دریچه مری به کمک جاذبه کامل می شود و خود دریچه به تنهایی کافی نیست.» بنابراین اگر شما در فضا آروغ بزنید، چیزهایی غیر از گاز هم بازخواهد گشت. با این اوصاف، اوضاع در فضای محدود یک سفینه فضایی، می تواند به هم ریخته و رنج آور شود، مگر اینکه فضانورد دهان خود را بسته نگه دارد و آنچه را بالا آمده، دوباره ببلعد؛ کاری که پوگ، قهرمانانه انجامش می داد.

  ممکن است مایعات و جامدات بیرون آمده بر اثر یک آروغ خیس، در هوا معلق بماند و بعدا به تجهیزات و وسایل حساس فضاپیما بچسبند و به آن آسیب بزنند. هر چند کلوریس می گوید این نگرانی بزرگی نیست اما بوگ در فضاپیمایش بیش از هر چیز دیگر، نگران این موضوع بود. او همه تلاش خود را کرد تا در این ماموریت 84 روزه حتی المقدور آروغ نزند.

  غذاهایی که کابوس فضانوردان هستند

  نخستین تجربه ها
  پیش از آن که پوگ یاد بگیرد چطور می تواند آروغش را کنترل کند، دیگران حتی بر سر این موضوع که اصلا آیا انسان ها می توانند در فضا چیزی بخورند و بیاشامند هم چالش داشتند. آیا قادرند بدون کمک جاذبه، غذا و نوشیدنی را ببلعند؟ آیا غذا می تواند در بدن، مسیر صحیح خود را طی کند تا مواد مورد نیاز به بخش های مختلف برسد؟

  در آوریل 1961 (فروردین 1340)، «یوری گاگارین» به عنوان اولین انسانی که به فضا رفت، تلاش کرد تا پاسخ این سوالات را در حالی که درون فضاپیمای «وُستوک – 1» به دور زمین می چرخید، بیابد. او دو تیوب خمیردندان مانند (حاوی گوشت آب پز و کوبیده شده) را در دهانش فشار داد و یک تکه شکلات داخل دهانش گذاشت (احتمالا نه در یک زمان). 

  او به سختی آنها را بلعید و موفق شد. بعد از جنگ سرد، تقریبا یک سالی طول کشید تا در نتیجه پروژه «مِرکوری» یک فضانورد آمریکایی بتواند بیرون از محیط زمین مستقر شود. وقتی پرواز «جان گِلِن» در فضاپیمای «فرندشیپ 7» در فوریه سال 1962 (بهمن 1340) آغاز شد، برای او تیوب هایی حاوی گوشت گوساله و سبزیجات آب پز و کوبیده، سس سیب و پاکت های پودر آب میوه تدارک دیده شده بود. به این ترتیب ثابت شد که بلعیدن، عملی وابسته به جاذبه نیست.

  به دلیل حرکت مارگونه حلقه های ماهیچه ای مری، غذا و نوشیدنی از اولین لقمه تا آخرینش، مثل موج به داخل شکم هدایت می شوند؛ بنابراین در شرایط جاذبه صفر، این کار نیز آزادانه انجام می گیرد. در سال های بعد پروژه مرکوری و بعد از این که خیال فضانوردان از این موضوع راحت شد، سعی کردند تا تیوب غذاهای بیشتری را همراه خود ببرند.

  غذاهایی که کابوس فضانوردان هستند

  ماده اشتباه
  در اواسط دهه 1960 و در پروژه «جِمینی»، وضعیت تغذیه تفاوت زیادی پیدا نکرد. پروژه ای که با ماموریت هایی طولانی تر، به بررسی تجهیزات و مهارت های مورد نیاز سفر به ماه می پرداخت. در پروژه مرکوری، غذا در تیوب ها برده می شد و در جمینی، در کیسه های کوچک مخصوص.

  در موزه ملی هوا و فضای «اسمیت سونیان» آمریکا بهترین تعریف از این بسته بندی های غذایی را می توان مشاهده کرد: «غذاهای خشک شده به صورت «فریز – درای» (خشک کردن انجمادی)، هر کدام به اندازه یک گاز یا لقمه که با ژلاتین یا روغن پوشانده شده اند تا خرد نشوند.»

  کیسه غذاهای جمینی، تجسم غذایی اند که هنوز بسیاری از مردم، آن را مترادف با سفرهای فضایی می دانند (البته بخشی از آن، به لطف محبوبیت غیرقابل توضیح بستنی های منجمد فضایی است که در فروشگاه «یادگاری های موزه فضایی» عرضه می شود) اما در واقعیت، آن مربع های اسفنجی خشک شده تنها یک بار به فضا راه پیدا کردند و سپس برای همیشه کنار گذاشته شدند؛ دلیلش هم بافت عجیب و غریب و مزه افتضاح آنها بود.

  در پروژه جمینی، یک نکته دیگر هم به روشنی مشخص شد که البته مدیران زندان و ناخدایان کشتی هم از مدت ها قبل آن را می دانستند؛ کسانی که در مدتی طولانی در فضایی محدود محصور شده اند، نسبت به کیفیت، کمیت و نوع غذای شان وسواس پیدا می کنند.

  غذاهایی که کابوس فضانوردان هستند

  درباره غذاهایی که تقریبا تمام فضانوردان از آنها متنفر بودند، موضع معترضانه فراگیری شکل گرفت. «گاس گریسام» فرمانده ماموریت «جمینی 3» هم، پیش از آن که در مارس 1965 (اسفند 1343) وارد فضا شود، یکی از بزرگترین معترضان و نکوهش گران غذاهای فضایی بود. کمک خلبان او «جان یانگ»، نقشه زیرکانه ای برای خروج از وضعیت موجد داشت.

  کمی بعد از آن که این دو نفر در مدار گردشی زمین قرار گرفتند، یانگ دست در جیب لباس فضایی اش کرد و با پوزخندی به گریسام گفت: «نظرت درباره یک ساندویچ گوشت نمک سود چیه فرمانده؟» او این سوال را در حالی پرسید که بسته ای را که قاچاقی با خودش آورده بود به فرمانده اش می داد. گریسام که کیفور و شگفت زده شده بود، چند گاز از آن کند؛ البته پیش از این که مجبور شود ساندویچ را به خاطر ابری از خرده نان های شناور که گاز زدن هایش ایجاد کرده بود، دور بیندازد اما خنده آنها روی زمین چندان دوام نیاورد.

  کنگره آمریکا خیلی سریع جلسه ای تشکیل داد تا بررسی کند اگر این ساندویچ قاچاقی و تکه هایش، خطری برای برنامه فضایی نوپا و فضاپیمای آنها ایجاد می کرد، چه می شد. با این حال مقصران این اتفاق (یانگ و گریسام)، تعهد دادند که دیگر دست به چنین اقداماتی نزنند و جریمه ای برایشان در نظر گرفته نشد.

  زمانی که در ژوییه 1969 (تیر ماه 1348) پروژه «آپولو 11» در مرحله پرتاب سفینه به سمت ماه قرار داشت، شاید می دانستیم که چگونه می توان انسانی را به ماه فرستاد اما هنوز نمی دانستیم چطور می توان در این ماموریت،غذای خوبی را نیز همراهش کرد. فضانوردان آپولو به جای غذاهای سردی که در جمینی به صورت منجمد و خشک شده بودند، از مواد غذایی گرمی که به همان روش خشک شده بود استفاده کردند.

  این غذا شامل یک خورکی مخصوص صبحانه بود که از سوی یکی از فضانوردان ماموریت، با این عبارت تاریخی توصیف شد: «تکه های لاستیکی درشت، با عطر و طعم سوسیس»؛ اگرچه کالری دریافتی ناین فضانوران، 200 کالری بیشتر از 2800 کالری روزانه بود اما فضانوردان آپولو نیز با همان مشکلاتی مواجه شدند که فضانوردان قبلی، وقتی بیش از یک یا دو روز در فضا می ماندند، مواجه می شدند؛ آنها کم غذا می خوردند و به میزان قابل توجهی وزن کم می کردند. این برای کسی که قرار است مدتی طولانی را خارج از زمین بگذراند، خبر بدی است.

  غذاهایی که کابوس فضانوردان هستند

  ما مشکل داشتیم
  در مقابله با این ناخرسندی فراگیر، بعد از ماموریت های آپولو، برنامه ریزان متوجه شدند که پیش از ارسال فضانوردان به اولین ایستگاه فضایی آمریکا (اسکای لب)، با سختی هایی جدی مواجه هستند. در صورتی که پرسنل فضاپیما نمی توانستند خودشان را با غذاهای تدارک دیده شده وفق دهند، ماموریت های برنامه ریزی شده یک تا سه ماهه پروژه به مشکلات جدی برمی خورد.

  در بازه زمانی پرتاب اسکای لب (در سال 1973) تا آتش گرفتنش (در سال 1979)، این ایستگاه تنها میزبان 9 نفر بود اما از نظر سامانه تغذیه در یکی از بهترین وضعیت ها تاکنون قرار داشته. منوی غذای آنها 72 نوع مختلف غذاهای منجمد و یخچالی را شامل می شد که این تنوع نه پیش و نه پس از آن سابقه نداشته است. با وجود مشکل معدَوِی بوگ، ارتقای رژیم غذایی تدارک دیده شده در اسکای لب موثر واقع شد. برای اولینه بار، فضانوردان بدون این که نسبت به ابتدای سفر وزن کم کنند، به زمین بازگشتند.

  تجربه موفق اسکای لب، در بنرامه غذایی خدمه ایستگاه فضایی بین المللی هم تکرار شد؛ ایستگاهی که از سال دو هزار تاکنون، همزمان میزبان حداکثر شش خدمه بوده است، در عین حال این تجربه ها، روشنگر چالش های پیش روی کسانی شد که آرزوی فرستادن انسان به مریخ را دارند.

  به قوئل کلوریس، «تکراری و کهنه شدن منو، مشکل حل نشده ای است که می تواند توانایی و کارتآیی پرسنل را در سفر به مریخ کاهش دهد.»

  البته چالش آماد (لجستیک) نیز مشکلی است که باید بر آن غلبه کرد. طی ماموریت به مریخ، هر نفر تقریبا به 1500 کیلوگرم غذا نیاز دارد که تمام شان باید تاریخ مصرفی حدود پنج سال داشته باشد. کلوریس می گوید: «ما می توانیم غذاهایی درست کنیم که در این مدت طولانی دوام بیاورند اما مشکل اینجاست که معلوم نیست کیفیت غذای تولید شده چطور خواهد بود.»

  غذاهایی که کابوس فضانوردان هستند

  اما بعد از این که پرسنل مستقر در فضا این غذاها را خوردند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ کلوریس می گویدهمانطور که از فضانوردان انتظار نمی رود در طول ماموریت شان در ایستگاه فضایی بین المللی آروغ خود را نگه دارند، لازم نیست در ماموریت به سیاره سرخ نیز چنین کنند. البته ناسا دستورالعمل مشخصی درباره موضوع ذکر شده ارائه نکرده و معمولا در مراحل گزارش گیری پس از ماموریت ها از سوی فضانوردان نیز چنین مشکلی مطرح نمی شود؛ «این موضوع معمولا اصلا مطرح نمی شود تا درباره اش بحث شود.»

  مثل پوگ (و بسیاری از دیگر فضانوردان بعد از او)، بعضی مواقع آنها باید دندان هایشان را روی هم فشار دهند، محتویات دهان شان را به سختی قورت دهند و برگردند سر کارشان.

  17 ویژگی آزاردهنده‌ جویندگان کار در مصاحبه‌ کاری

  سه‌شنبه 11 خرداد 1395 ساعت 18:26
  جلسه‌ی مصاحبه‌ی کاری مانند دیگر جلسات معارفه، آداب خاص خود را دارد. گاهی بی‌تجربگی یا کم‌تجربگی باعث می‌شود که بعضی از نکات مهم را نادیده بگیریم و همین امر می‌تواند، ما را از داشتن یک موقعیت خوب شغلی محروم کند. در ادامه با ما همراه باشید. وقتی برای یک مصاحبه‌ی کاری پا به یک سازمان یا شرکتی می‌گذارید، باید نهایت تلاش خود را کنید تا اولین ملاقات به خوبی برگزار شود. چرا که برخورد اول در تصویر ذهنی طرف مقابل بسیار موثر است.

  ۱۷ ویژگی آزاردهنده‌ جویندگان کار در مصاحبه‌ کاری

  صرف پاسخ دادن به سوالات مصاحبه کننده، نمی‌توانید تاثیر مطلوبی در ذهن وی بگذارید. بنابراین لازم است رفتار حرفه‌ای هم از خود نشان دهید. اشتباهات کوچک و زیادی وجود دارند که ممکن است توسط یک مصاحبه شونده انجام شود و هزینه‌ی گزافی بابت آن اشتباه به ظاهر ناچیز بپردازد.

  در ادامه به معرفی لیستی از ۱۷ اشتباه ممکن در مصاحبه‌های شغلی خواهیم پرداخت:

  ۱. برانگیختن حس ترحم کارفرما برای گرفتن موقعیت شغلی

  یک کارفرما از تجربه‌ی خود در استخدام افراد می‌گوید: «اگر فردی در مصاحبه‌ی کاری به من بگوید که به این شغل احتیاج شدیدی زیادی دارد، فرم درخواست کارش را سریعا در سطل زباله خواهم انداخت. زیرا افرادی که هنگام استخدام زیاد التماس می‌کنند، کارکنان پرحاشیه و مشکل داری خواهند بود.» کارفرمای دیگری در تایید این نظر می‌گوید: «بعضی از افراد به زور حالت گریه و زاری به خود می‌گیرند حال آن که این کار باعث می‌شود که بی دست و پا جلوه کنند و شرکت تمایلی برای استخدام آن‌ها نخواهد داشت.» به بیانی صریح‌تر به این گونه افراد باید گفت: "اینجا محل کسب و کار است نه یک موسسه‌ی خیریه!"

  ۲. طولانی شدن دوره‌ی تحصیل بدون هیچ تجربه‌ی کاری در رزومه

  ۱۷ ویژگی آزاردهنده‌ جویندگان کار در مصاحبه‌ کاری

  یک وکیل با لحنی گله‌مندانه می‌گوید که دیدن رزومه‌های افراد بالای ۲۶ سال که هیچ‌گونه سابقه‌ی کاری (حتی پرستاری کودک) ندارند، خوشایند نیست. وی در ادامه می‌گوید: «به عنوان کسی که از ۱۶ سالگی سر کار رفته است، بر این باورم کسی که تا اواخر دهه‌ی ۲۰ زندگی خود هنوز هیچ شغلی را تجربه نکرده است همچنان در عالم کودکی باقی مانده است.»

  ۳. فرستادن والدین برای درخواست کار

  یکی از افراد واسطه بین بخش منابع انسانی و کارجویان شاهد این صحنه بوده است که بعضی از افراد، والدین خود را به جای خود فرستاده‌اند تا آن‌ها برای فرزندان‌شان تقاضای شغل کنند. کارفرمایان در چنین شرایطی مشابه این حالت پاسخ می‌دهند: "وقتی شما حاضر نیستید به خودتان زحمت بدهید و در مصاحبه مستقیما شرکت کنید، پس ما هم خودمان را برای جدی گرفتن شما اذیت نخواهیم کرد." 

  ۴. وجود غلط‌های املایی در رزومه‌ی کاری

  ۱۷ ویژگی آزاردهنده‌ جویندگان کار در مصاحبه‌ کاری
  کارفرمای یک شرکت می‌گوید: به محض دیدن یک غلط املایی، رزومه را به دورترین نقطه پرتاب خواهم کرد! او در ادامه می‌گوید: "طبیعتا همه‌ی ما اشتباه می‌کنیم. اما اگر شما برای تنظیم یک رزومه‌ی ساده و مهم به اندازه‌ی کافی زمان صرف نکنید، پس به درد همکاری با ما نمی‌خورید." 

  ۵. دروغ گفتن

  ۱۷ ویژگی آزاردهنده‌ جویندگان کار در مصاحبه‌ کاری
  دروغ یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات کارجویان است. یک باور عمومی می‌گوید: لازم نیست در ۱۰۰ درصد مواقع، ۱۰۰ درصد راستگو باشید. ضمن این که به شما توصیه می‌شود در جلسه‌ی مصاحبه پاسخ‌های صادقانه بدهید. البته قرار نیست این صداقت برای شما گران تمام شود پس در صداقت خود، در موارد قابل اغماض عرف جامعه را هم در نظر بگیرید. 

  ۶. گذاشتن مطالب و پست‌های نامناسب در شبکه‌های اجتماعی

  ۱۷ ویژگی آزاردهنده‌ جویندگان کار در مصاحبه‌ کاری
  این احتمال را در نظر بگیرید که کارفرمایان شما پس از مدتی بخواهند شما را از طریق شبکه‌های اجتماعی ارزیابی کنند. پس چنانچه مطلب نژادپرستانه یا پست نامناسبی نوشته‌اید، ممکن است از دامنه‌ی انتخابی آن‌ها خارج شوید. حتی اگر پرونده‌ی شما در شبکه‌های اجتماعی تمیز است و مطلب موردداری نگذاشته‌اید، باز هم بهتر است که مطالب را در حالت خصوصی قرار دهید. 

  ۷. دیر رسیدن به جلسه‌ی مصاحبه

  ۱۷ ویژگی آزاردهنده‌ جویندگان کار در مصاحبه‌ کاری
  بنا به اظهار نظر یکی از مصاحبه کنندگان، "افرادی که به جلسه‌ی مصاحبه دیر می‌رسند جای تعجب ندارد که نتوانند در شغل مورد نظر استخدام شوند!" دیر رسیدن به جلسه‌ی مصاحبه این ذهنیت را در رئیس یا سازمان ایجاد می‌کند که شما توانایی مدیریت کردن زمان را ندارید.

  ۸. پوشیدن لباس نامناسب

  لباس نامناسب شخصیت شما را زیر سوال می‌برد و گاهی نوعی بی احترامی تلقی می‌شود. از طرفی وقتی در جلسه‌ی مصاحبه لباس نامناسب بپوشید، احتمالا در زمان کار هم لباس مناسبی نخواهید پوشید.

  ۹. ترس و دلهره در هنگام مصاحبه

  ۱۷ ویژگی آزاردهنده‌ جویندگان کار در مصاحبه‌ کاری
  خیلی از کارفرمایان از مصاحبه‌شونده‌ی ترسو و خجالتی بیزار هستند. آن‌ها ترجیح می‌دهند که مصاحبه‌شونده به راحتی صحبت کند و چنانچه سوالی دارد، آن را با صدایی رسا و واضح مطرح کند. به بیانی روشن‌تر، یک مصاحبه‌شونده‌ی حرفه‌ای به طرز فکر طرف مقابل در مورد صحبت‌های خود اهمیت نمی‌دهد و خود را به هیچ عنوان نمی‌بازد. یکی از کارفرمایان بر این باور است: "برای من اهمیت چندانی ندارد که پاسخ‌های مصاحبه شونده ۱۰۰ درصد راست و درست باشند. آنچه بیشتر برای من مهم است، تسلط او در صحبت کردن و کنترل شرایط است." 

  ۱۰. اغراق کردن در رزومه

  ۱۷ ویژگی آزاردهنده‌ جویندگان کار در مصاحبه‌ کاری
  هیچ‌گاه در تنظیم رزومه‌ی خود اغراق و زیاده‌گویی نکنید چرا که یک سرپرست یا مدیر ارشد حرفه‌ای در ۹۰ ثانیه‌ی نخست مصاحبه به صحت و سقم ادعاهای شما پی خواهد برد.

  ۱۱. استفاده از ایمیل با عنوان نامناسب

  ۱۷ ویژگی آزاردهنده‌ جویندگان کار در مصاحبه‌ کاری

  بعضی از افراد اسم‌های عجیب و غریبی روی آی‌دی مربوط به ایمیل خود می‌گذارد. بعضی دیگر هم هنوز از سرویس‌هایی چون AOL یا Hotmail استفاده می‌کنند که سرویس‌هایی منقضی محسوب می‌شوند. بهترین ایمیل برای ارائه به شرکت، ایمیلی است که در آن از نام خود استفاده کرده باشید و متعلق به سرویس Gmail باشد.  

  ۱۲. صحبت کردن در مورد دین و مذهب

  شکی نیست که "هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد." اگر شما مدیر یک مجموعه‌ی مذهبی در دوران دانشگاه خود بوده‌اید، خوب است که آن را در رزومه‌ی خود قید کنید اما نیازی نیست که روی این مسئله تاکید مداوم داشته باشید.

  ۱۳. اظهار نظر منفی در مورد کارفرمای گذشته

  ۱۷ ویژگی آزاردهنده‌ جویندگان کار در مصاحبه‌ کاری

  مدیر یک شرکت می‌گوید:‌ "اگر یک فرد جویای کار از رئیس قبلی خود بدگویی کند، به هیچ عنوان او را استخدام نخواهم کرد. چرا که این افراد معمولا در حال کشمکش با مدیریت یا دیگر کارکنان هستند." چند نمونه از نظرات منفی که کارجویان درباره‌ی مدیر سابق خود گفته‌اند، عبارت هستند از "رئیس قبلی من بی‌عرضه بود"،"رئیس من همیشه بین کارمندانش تبعیض قائل می‌شد"، "رئیس من هیچ وقت به من مرخصی نمی‌داد" یا "بین همکاران شرکت قبلی ماجراها و درگیری‌های زیادی بود." این گونه گله و شکایت‌ها ممکن است در وهله‌ی اول خودمانی به نظر برسد اما بدگویی کردن پشت سر مدیر و همکاران قدیمی ‌نوعی بی ملاحظگی محسوب می‌شود. 

  ۱۴. ارسال درخواست کاری خود برای کار در شرکت جدید از ایمیل شرکت فعلی

  ۱۷ ویژگی آزاردهنده‌ جویندگان کار در مصاحبه‌ کاری
  این اقدام کارفرمایان را گیج می‌کند. چرا که آن‌ها با خود می‌گویند که اگر این فرد تعهد کاری داشت، در ساعت کاری خود به جای رسیدگی به وظایفش، درخواست کاری جدید ارسال نمی‌کرد. علاوه بر این، حتی اگر برای مصاحبه هم دعوت شوید، برای بار دوم با شما تماسی گرفته نخواهد شد.

  ۱۵. خاموش نکردن تلفن همراه

  ۱۷ ویژگی آزاردهنده‌ جویندگان کار در مصاحبه‌ کاری
  در جلسه‌ی مصاحبه، حتما و حتما باید گوشی شما خاموش باشد. مگر این که یک تماس ضروری در رابطه با مسئله‌ی مرگ و زندگی داشته باشید. در این حالت هم باید مصاحبه را به وقتی موکول کنید که ذهن‌تان درگیر و آشفته نباشد. چنانچه در حین مصاحبه منتظر یک تماس نسبتا اضطراری هستید، مصاحبه کننده را در جریان بگذارید.

  ۱۶. بوی بد دهان یا بدن

  ۱۷ ویژگی آزاردهنده‌ جویندگان کار در مصاحبه‌ کاری
  شما دوست ندارید که اولین احساس دیگران بعد از برخورد با شما این جمله باشد: "وای! چه بوی گندی می‌داد." لازم نیست قبل از مصاحبه یک شیشه عطر را روی خود خالی کنید. سعی کنید دهان‌تان رایحه‌ی نعناع داشته باشد و از خوردن غذاهای بودار پرهیز کنید.

  ۱۷. گرفتن سلفی در سالن انتظار

  اگر آن‌قدر وقت‌شناس هستید که زودتر از موعد به قرار کاری رسیده‌اید، در زمان انتظار از گرفتن عکس سلفی در لابی شرکت خودداری کنید. بازی کردن با تلفن همراه در زمان انتظار برداشت ذهنی خوبی از شما ایجاد نخواهد کرد. در این مدت، بهتر است رزومه‌ی خود را بررسی کنید،  با منشی صحبت کوتاه و مودبانه‌ای داشته باشید و بی سر و صدا رفت و آمد افراد را تماشا کنید.

  جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (15)

  سه‌شنبه 11 خرداد 1395 ساعت 18:26
  کیث کیمبل، از وب‌سایت متاکریتیک هر هفته آخرین اخبار، آپدیت ها، تریلرها و مطالب مربوط به فیلم های سینمایی که قرار است در طول ماه های آینده روی پرده سینماهای دنیا بروند را گردآوری و منتشر می کند. متاکریتیک وبسایتی تجاری است که نقدهای منتقدین در خصوص فیلم های سینمایی، بازی ها، آلبوم های موسیقی، سریال ها، دی وی دی ها و اخیراً کتاب ها را جمع آوری می نماید. بنابراین می توانید موثق ترین اخبار در مورد فیلم های مورد علاقه خود و ستاره هایی که قرار است در این فیلم ها بازی کنند را در اینجا بخوانید. 
  جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (3)

  جاستین لین پس از کارگردانی فیلم های "سریع و خشمگین 6" (Fast & Furious 6)، "سریع 5" (Fast Five)، "سریع و خشمگین" (Fast & Furious) و همچنین فیلم "توکیو دریفت" (Tokyo Drift)، حالا بر روی صندلی کارگردانی سومین فیلم از سری فیلم های سینمایی "پیشتازان فضا" (Star Trek) نشسته که جی. جی. آبرامز فیلم اصلی آن (Star Trek) را در سال 2009 کارگردانی کرد و دنباله بعدی آن با عنوان "پیشتازان فضا: به سوی تاریکی" (Star Trek Into Darkness) را در سال 2013 ساخت. اولین تریلر فیلم "پیشتازان فضا بیاند" (Star Trek Beyond) که سال گذشته منتشر شد، چندان به مذاق طرفداران یا سایمون پِگ، نویسنده/بازیگر، خوش نیامد، ولی تریلر دوم آن بسیار بهتر از اولی است. در دنباله سوم که روز 22 جولای 2016 اکران می شود، خدمه سفینه یو. اس. اس. اینترپرایز (با بازی کریس پاین، زاکاری کوئینتو، زوئی سالدانا، کارل اربن، جان چو و آنتون یلچین) به اکتشاف دورترین نقاط فضا می پردازند و در آن قلمروهای ناشناخته با دشمن جدید و اسرارآمیزی (با بازی ادریس البا) روبرو می شوند و دوست های بیگانه جدیدی مانند جیلا (با بازی سوفیا بوتلا) پیدا می کنند. 

  جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (15)  روالی که دیزنی با بازسازی فیلم های انیمیشن محبوب و داستان های فانتزی پیش گرفته با اکران فیلم "آلیس آن سوی آینه" (Alice Through the Looking Glass) در همین هفته ادامه می یابد که این فیلم خود دنباله ای بر "آلیس در سرزمین عجایب" محصول سال 2010 بود که در گیشه بسیار موفق شد و موفقیت فیلم های "پلید" (Maleficent) و "سیندرلا" (Cinderella) ثابت کرد که دیزنی در راه درستی قدم گذاشته است. فیلم بعدی اکشن-زنده دیزنی فیلم سینمایی "دیو و دلبر" (Beauty and the Beast) است که روز 17 مارس 2017 نوبت اکران دارد. بیل کاندون آن را کارگردانی می کند و اما واتسون در نقش بل، دن استیونز در نقش دیو، کوین کلاین در نقش پدر بل، لوک اوانز در نقش گاستون، جاش گد در نقش لوفو، ایوان مک‌گرگور در نقش لومیر، استنلی توچی در نقش استاد کادنزا، گوگو امباثا-را در نقش پلومت، آدرا مک‌دونالد در نقش مادام گاردروب، ایان مک‌کلن در نقش کاگزورث و اما تامپسون در نقش خانم پاتس نقش آفرینی می کنند. 

  جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (15)  در فیلم سینمایی "فضای بین ما" (The Space Between Us) که روز نوزدهم اوت 2016 اکران می شود، آسا باترفیلد نقش گاردنر الیوت، اولین انسانی که روی مریخ زاده شده، را ایفا می کند. تا شانزده سالگی وی فقط 14 نفر از انسان های سیاره زمین را دیده است، و به این فکر می کند که پدرش کیست و زمین چه شکلی است. وقتی الیوت دوستی آنلاینی با دختری به نام تولسا برقرار می کند، جواب بعضی از سوالاتش را می یابد، ولی زمانی که بالاخره فرصتی برای رفتن به زمین پیدا می کند، دانشمندان درمی یابند که بدن او در جو زمین طاقت نمی آورد، بنابراین گاردنر و تولسا با زمان مسابقه می دهند تا اسرار وجود و هستی او را کشف کنند. 

  جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (15)  پس از دریافت نقدهای خوبی از سوی منتقدین در جشنواره ساندنس، آخرین فیلم تاد سولوندز به نام "وینر داگ" (Wiener-Dog) روز 24 ژوئن به نمایش عمومی درمی آید. این فیلم چهاربخشی ماجرای سگ داکس‌هاند ماده ای را روایت می کند که از یک صاحب به صاحب دیگری سپرده می شود. در داستان اول، جولی دلپی و تریسی لتس، این سگ را برای فرزندشان می خرند که پسربچه 9 ساله ای (با بازی کیتون نایجل کوک) است که از بیماری سرطان نجات یافته است. وینر-داگ سپس به پرستاری به نام داون وینر (با بازی گرتا گرویگ) می رسد. دو صاحب دیگر این سگ، استادی به نام دنی دیویتو و مادربزرگی با بازی الن برستاین هستند که این مادربزرگ نوه ای با بازی زوسیا مامت دارد. 

  جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (15)  آخرین تریلری که از فیلم "در جستجوی دوری" (Finding Dory) منتشر شده مشخص می کند که بخش زیادی از فیلم در موسسه توانبخشی برای حیات دریایی رخ می دهد. این انیمیشن که قرار است روز هفتم ژوئن 2016 اکران شود، دوباره ماهی هایی به نام نیمو (که حالا هیدن رولنس صداپیشه آن است)، مارلین (آلبرت بروکس) و دوری (با صدای الن دی‌جنرس) را دور هم جمع کرده و دوری، ماهی آبی رنگ فراموشکار این داستان در جستجوی خانواده اش است. اندرو استنتون، کارگردان انیمیشن "در جستجوی نیمو" (Finding Nemo) دوباره برای کارگردانی این انیمیشن بازگشته که البته این بار آنگوس مک‌لین نیز با او همکاری می نماید. 

  جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (15)  از رویدادهایی که در فیلم سینمایی "روز استقلال" (Independence Day) به نمایش درآمد، نزدیک به 20 سال می گذرد و بیگانگان دوباره به زمین بازگشته اند، هرچند که بعضی از آنها اصلاً نرفته بودند که بازگردند. این بار دنیا دیگر کلنل استیون هیلر (با بازی ویل اسمیت) را ندارد که از آن دفاع کند، ولی پسرش (با بازی جسی آشر) آماده است تا رهبری را بدست بگیرد و دیوید لوینسون (با بازی جف گلدبلام) با سازمان دفاع از فضای زمین (ESD) همکاری می کند تا برای حمله ای دیگر آماده شود. بیل پولمن، جود هرش، ویویکا ای. فاکس و برت اسپینر نقش های قبلی خود را بازی می کنند. بازیگرانی که به فیلم اضافه شده اند عبارتند از: لیام همسورث، شارلوت گینزبورگ، جوئی کینگ، ویلیام فیکتنر، مایکا مونرو و سلا وارد. فیلم سینمایی "روز استقلال: بازخیز" (Independence Day: Resurgence) روز 24 ژوئن 2016 روی پرده سینماها خواهد رفت. 

  جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (15)  اولین تلاش کارگردانی گری راس بعد از سری فیلم های "عطش مبارزه" (The Hunger Games)، داستانی واقعی درباره نیوت نایت (با بازی متیو مک‌کانِهِی) و شورش او را به تصویر می کشد که باعث شد جونز کانتی در ایالت می‌سی‌سی‌پی آمریکا، از کشورهای مؤتلفه آمریکا جدا شود. وی همچنین با ریچل نایت (با بازی گوگو امباثا-را) که سابقاً برده بود ازدواج کرد و اولین جامعه نژاد مختلط را در آن منطقه بنیان نهاد. فیلم سینمایی "دولت آزاد جونز" (Free State of Jones) بازیگرانی مانند کری راسل، ماهرشالا علی، جیکوب لوفلند و شان بریجرز را در تیم بازیگران نقش مکمل دارد و روز 24 ژوئن 2016 به اکران عمومی در خواهد آمد.

  جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (15)  در روز بیستم آوریل 2010 بود که بزرگترین فاجعه زیست محیطی دنیا با منشأ انسانی در "دیپ‌واتر هورایزن" (یک سکوی حفاری نفتی در خلیج مکزیک) رخ داد. فیلم سینمایی "دیپ‌واتر هورایزِن" (Deepwater Horizon) به کارگردانی پیتر بِرگ، قصه مردان و زنانی را تعریف می کند که اقدامات قهرمانانه آنها باعث شد جان بسیاری از افراد روی سکو نجات یابد و زندگی همه آنها تا ابد زیر و رو شود. متیو مایکل کارناهان و متیو سند فیلمنامه نویسان این فیلم را نوشته اند و مارک والبرگ، کِرت راسل، جان ملکوویچ، کیت هادسون، جینا رودریگز و دیلان اوبرایان در این فیلم که قرار است 30 سپتامبر 2016 روی پرده سینماهای دنیا برود، نقش آفرینی کرده اند.

  جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (15)  برایان کرنستون این بار در فیلم سینمایی "نفوذی" (The Infiltrator) که داستانی واقعی درباره تلاش برای دستگیری پابلو اسکوبار در سال 1986 است، نقش مأمور رابرت مازور را بازی می کند. مازور با حقه پولشویی و از طریق مباشر ارشد اسکوبار، با کمک همکارش امیر ابرو (با نقش آفرینی جان لگوئیزامو) و مأمور تازه‌کاری به نام کثی اِرتز (با بازی دایان کروگر) که خود را به جای نامزد مازور جا می زند، در تشکیلات اسکوبار نفوذ می کند. برد فرمن از روی فیلمنامه ای توسط الن براون فرمن، بر اساس کتابی از خود مازور، این فیلم را کارگردانی کرده که قرار است روز سیزدهم جولای 2016 روی پرده سینما برود. 

  جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (15)  "لِن و همراه" (Len and Company) که روز دهم ژوئن 2016 اکران می شود و وارد شبکه نمایش بر حسب تقاضا نیز می شود، بازیگری مانند ریس ایفانز در نقش موزیسین پانک راک را در نقش اول خود دارد که یک تهیه کننده موسیقی است که تصمیم می گیرد برای یافتن آرامش و تنهایی به بخش شمالی ایالت نیویورک برود. این آرامش در زندگی جدید او دیری نمی پاید زیرا، پسرش (با بازی جک کیلمر) در کنار یک همراه (با بازی جونو تمپل) سر می رسند، همراهی که خود او به مشهور شدنش کمک کرده است و حالا آمده تا جواب سوالاتش را بگیرد. تیم گادسال، نویسنده و کارگردان، این فیلم است که اتفاقاً اولین تجربه فیلم بلند این کارگردان نیز هست. کاثرین هان و کیر گیلکریست از دیگر بازیگران این فیلم هستند. 

  جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (15)  لوک اسکات، پسر ریدلی اسکات، فیلمی علمی-تخیلی به نام "مورگان" (Morgan) با بازی کیت مارا را کارگردانی می کند که درباره تعمیرکاری شرکتی است که به منطقه ای دورافتاده فرستاده می شود تا در مورد حادثه ای وحشتناک تحقیق و تجسس کند. کاراکتر اصلی فیلم، مخلوقی شبه انسان است که آنیا تیلور-جوی نقش آن را بازی می کند و منشأ این حادثه است. این فیلم مهیج که قرار است روز دوم سپتامبر 2016 اکران شود، تیم بازیگری توانایی در قالب های مکمل دارد که شامل پل جیاماتی، جنیفر جیسون لی، میشل ییو، توبی جونز، بوید هولبروک و رز لزلی می شود. 

  جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (15)  فیلم بعدی اران کریوی نویسنده/کارگردان، بعد از فیلم سینمایی "به پانچ خوش آمدید" (Welcome to the Punch)، فیلمی با هنرنمایی نیکولاس هولت در نقش کیسی است، مردی که برای نجات عشق زندگی اش، جولیت (با بازی فلیسیتی جونز، به دنیای جرم و جنایت بازمی گردد. کارفرمای سابق کیسی، جِران (با بازی بن کینگزلی) هم که خود قاچاقچی مواد مخدر است، به او در این راه کمک می کند. دشمن اصلی آنها مردی بی‌رحم به نام هیگن (با بازی آنتونی هاپکینز) است که رئیس گانگسترهای منطقه است. فیلم سینمایی "تصادم" (Collide) قرار است نوزدهم اوت 2016 روی پرده سینماها برود. 

  جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (15)  فیلم انیمیشن "آواز بخوان" (Sing) در دنیای حیوانات رخ می دهد، جایی که باستر مون (با صداپیشگی متیو مک‌کانِهِی)، کوالایی که صاحب یک سالن سینماست، تصمیم می گیرد تا مسابقه آوازخوانی راه بیندازد تا بدین طریق سالنش را که زمانی پررونق بوده، نجات دهد. در این میان پنج شرکت کننده توانا ظاهر می شوند: یک موش (با صدای سث مک‌فارلین)، یک فیل نوجوان (با صدای توری کِلی)، یک ماده خوک (با صدای ریس ویثراسپون)، یک گوریل (با صدای تارون اگرتون) و یک خارپشت (با صدای اسکارلت جوهانسون). این انیمیشن به کارگردانی گارث جنینگز قرار است 21 دسامبر 2016 روی پرده سینماها برود. 

  جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (15)  آخرین مستند الکس گیبنی، "روزهای صفر" (Zero Days) نام دارد که درباره تحقیق و تجسس درباره جنگ سایبری و کرم رایانه ای استاکس‌نت است و پس از اکران در جشنواره فیلم برلین، نقدهای خوبی از سوی منتقدین دریافت کرد. این مستند روز هشتم جولای 2016 در سینماها اکران شده و در آیتونز موجود خواهد شد. 

  جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (15)

  اخبار و یادداشت های کوتاه درباره فیلم هایی که قرار است ساخته شوند:

  •    آخرین فیلم پل ورهوون، "او" (Elle)، در جشنواره کن موفق بود و حالا قرار است یازدهم نوامبر به اکران عمومی درآید.

  •    دومین فیلم بلند تام فورد، "حیوانات شبگرد" (Nocturnal Animals) با هنرنمایی جیکم جیلنهال، ایمی آدامز، مایکل شانون، ایسلا فیشر، کیم بسینگر، آرون تیلور-جانسون و آرمی هامر، روز 18 نوامبر 2016 اکران می شود. 

  •    دنیل کریگ و کاثرین هایگل در حال مذاکره برای پیوستن به آدام درایور، چنینگ تیتوم، رایلی کیو و سث مک‌فارلین در فیلمی به نام "لوگان لاکی" (Logan Lucky) به کارگردانی استیون سودربرگ هستند. (منبع: Deadline)

  •    پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم در حال مذاکره برای نقش آفرینی در اولین فیلم اسپانیایی زبان اصغر فرهادی، برنده نخل طلای کن برای بهترین فیلمنامه، هستند. (منبع: Variety)

  •    جیک جیلنهال با دنیس ویلنوو، کارگردان فیلم های "دشمن" (Enemy) و "زندانیان" (Prisoners)، دوباره همکاری خواهد کرد تا در فیلمی اقتباسی از رمان جنایی جو نسبو به نام "پسر" (The Son) نقش آفرینی نماید. (منبع: THR)

  •    کالین فرث در حال مذاکره برای بازی در فیلم "کورسک" (Kursk) به کارگردانی توماس وینتربرگ است که داستانی واقعی درباره فاجعه زیردریایی کورسک دارد. (منبع: Variety)

  •    کریس اوداود و زی یی ژانگ به دیوید اویلوو، گوگو امباثا-را و دنیل برول برای فیلم "ذره خدا" (God Particle) پیوستند. (منبع: Heat Vision)

  •    جان سیلز، کارگردان فیلم "تک ستاره" (Lone Star)، قرار است فیلم "جَنگو زنده است" (Django Lives) را با کاراکتر اصلی جَنگو فرانکو نِرو، کارگردانی نماید. این فیلم 50 سال پس از فیلم اول رخ می دهد. جنگو حالا نگهبان اسب و سیاهی لشگر در صحنه فیلمبرداری فیلم "تولد یک ملت" ساخته دی. دبلیو. گریفیث است. (منبع: Showbiz 411)

  •    ریلا فوکوشیما به اسکارلت جوهانسون، مایکل پیت، جولیت بینوش و تاکشی کیتانو پیوست تا در فیلم اقتباسی اکشن-زنده روپرت سَندرز به نام "شبح درون پوسته" (Ghost in the Shell) نقش آفرینی کند. (منبع: Heat Vision) 

  •    روزا سالازار برای بازی در نقش اول فیلمی به کارگردانی رابرت رودریگوئز و تهیه کنندگی جیمز کامرون انتخاب شد که این فیلم اقتباسی از سری کارتون های مانگا، به نام "آلیتا فرشته جنگ" (Battle Angel Alita) است. (منبع: Collider)
  ( تعداد کل: 11 )
     1       2       3    >>
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  LOVE
  (function (i, s, o, g, r, a, m) { i['GoogleAnalyticsObject'] = r; i[r] = i[r] || function () { (i[r].q = i[r].q || []).push(arguments) }, i[r].l = 1 * new Date(); a = s.createElement(o), m = s.getElementsByTagName(o)[0]; a.async = 1; a.src = g; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', '//www.google-analytics.com/analytics.js', 'ga'); ga('create', 'UA-40870092-3', 'auto'); ga('send', 'pageview');